Vytištěno dne 12.7.2024, 21:10 ze serveru Jsme Hodoňáci, z.s.
http://jsmehodonaci.cz/?sekce=ON&artid=24&akce=view&lang=cz


13.5.2024  |  rubrika: Společenské akce  |  autor: ()

OKRESNÍ PŘEBOR VE ŠVIHLÉ CHŮZI

Přijměte pozvání k účasti na disciplíně z montypythonovského světa i v našem městě! Už 24. května 2024 v 18.00 hod. "protančíme" ulicemi Hodonína - BUĎTE U TOHO.


V rámci festivalu SoulFly 2024 pořádají spolky Fikus a Jsme Hodoňáci jedinečnou a navýsost zábavnou akci 

OKRESNÍ PŘEBOR VE ŠVIHLÉ CHŮZI

7. leden - mezinárodní den švihlé chůze -  si připomeneme průvodem pro všechny fanoušky Monty Python, milovníky flash mobů a všech, kdo si chtějí užít chvíli úplně pitomé zábavy. (Pozornému čtenáři neuniklo, že všechny montypythonovské průvody vyrážejí do ulic právě 7. ledna, v den vyhlášený Ministerstvem švihlé chůze, na což máme samozřejmě odpověď, že v Hodoníně nejsme dost švihlí na to, abychom vyráželi do ulic v lednovém marastu, ale jsme dost švihlí na to, abychom zvolili zcela náhodný jiný den, kdy je předpoklad přívětivějších povětrnostních podmínek.) 

Start okresního přeboru je u zastávky MHD "Měšťanská 136" (ve směru k nádraží), trasa povede pěší zónou na Dolních Valech přes hlavní křižovatku, okolo MěÚ a sokolovny do cíle, který je v parku u zimního stadionu. K účasti vás srdečně zveme a současně všechny prosíme k ohleduplnosti k ostatním chodcům, respektování světelné signalizace a o výhradní využívání chodníků a přechodů pro chodce v průběhu akce. Švihlá chůze je vhodná a zdravotně nezávadná pro všechny věkové kategorie. Společenský oděv (tradiční frak, oblek, buřinka), kufřík a paraple vítány, rozhodně však není podmínkou účasti. 

(Pro inspiraci zde odkaz na kultovní originál Monty Python skeč "The Ministry of Silly Walks" - https://www.youtube.com/watch?v=i7zR48zma_M 
 a zde - https://www.youtube.com/results?search_query=Švihlá+chůze+Brno+2023 - zcela amatérskou nápodobu z Brna.)

Švihlé chůzi pod heslem "zlaté české nožičky" 3x ZDAR ZDAR ZDAR (což je celkem 9x).

Sraz zde: 
 

 

()


(c) Jsme Hodoňáci, z.s., všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu tohoto serveru je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu.