Vytištěno dne 1.3.2024, 15:10 ze serveru Jsme Hodoňáci, z.s.
http://jsmehodonaci.cz/?sekce=ON&artid=16&akce=view&lang=cz


22.1.2023  |  rubrika: Společenské akce  |  autor: ()

Výstava vín Trojzemí 2023

V sobotu 22. 4. 2023 proběhla v hodonínském Domě kultury historicky první Výstava vín Trojzemí - výstava moravských, rakouských a slovenských vín.


vystava2023

Hodonín provonělo víno ze tří států

Pořádající spolky, Hodonínský okrašlovací spolek a spolek Jsme Hodoňáci, chtěly lidem v příhraniční oblasti poskytnout možnost nejen ochutnat vína napříč třemi vinařskými regiony, ale hlavně příležitost setkání nejbližších sousedů. „Slovenské a rakouské příhraničí je nám blízké historicky i kulturně, a přesto máme pocit, že žijeme izolovaně a příležitostí pro vzájemné setkávání je málo.

„Věříme, že právě Výstava vín Trojzemí se stane přirozenou možností k tradičnímu vzájemnému kontaktu. Podařilo se to už letos, kdy přišlo hodně návštěvníků ze Slovenska i z Rakouska, z rakouského Zistersdorfu přijel dokonce plný autobus," říká předsedkyně Hodonínského okrašlovacího spolku Tereza Mlýnková Išková.

Na výstavě se představilo zhruba 110 vinařů s 548 vzorky dohromady 65 odrůd. Degustace proběhla 2 týdny před samotnou výstavou. Degustační komise vyhodnotily jako šampiona výstavy a šampiona rakouských vín Ryzlink z vinařství Weingut Frank z Herrnbaumgartenu. Moravským šampionem je Veltlínské zelené z vinařství Vinné sklepy Skalák, Kyjov a slovenským šampionem je Pálava z Vinársky dom Petra Podolu, Kopčany.

Kompletní výsledky a seznam všech šampionů a vítězů odrůd jsou k nahlédnutí v elektronické verzi katalogu.

„Samozřejmě, že i na naší výstavě byli vyhlašováni šampioni – a sice šampion výstavy a šampioni jednotlivých států a bílého, červeného a růžového vína. Tito obdrželi diplomy a věcné dary. Na vítěze odrůd a držitele velké zlaté a zlaté medaile pak čekaly diplomy,“ doplňuje předsedkyně spolku Jsme Hodoňáci Lenka Navrátilová.

Kromě vína si návštěvníci mohli vychutnat cimbálovou muziku, vodní dýmky a jídlo z food trucku či vegetariánského bufetu.

"Nepijeme víno proto, abychom upadli, ale proto, abychom se povznesli." (perské přísloví)

()


(c) Jsme Hodoňáci, z.s., všechna práva vyhrazena.
Publikování nebo šíření obsahu tohoto serveru je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu.