Výstava vín Trojzemí 2023

V sobotu 22. 4. 2023 proběhla v hodonínském Domě kultury historicky první Výstava vín Trojzemí - výstava moravských, rakouských a slovenských vín.


vystava2023

Hodonín provonělo víno ze tří států

Pořádající spolky, Hodonínský okrašlovací spolek a spolek Jsme Hodoňáci, chtěly lidem v příhraniční oblasti poskytnout možnost nejen ochutnat vína napříč třemi vinařskými regiony, ale hlavně příležitost setkání nejbližších sousedů. „Slovenské a rakouské příhraničí je nám blízké historicky i kulturně, a přesto máme pocit, že žijeme izolovaně a příležitostí pro vzájemné setkávání je málo.

„Věříme, že právě Výstava vín Trojzemí se stane přirozenou možností k tradičnímu vzájemnému kontaktu. Podařilo se to už letos, kdy přišlo hodně návštěvníků ze Slovenska i z Rakouska, z rakouského Zistersdorfu přijel dokonce plný autobus," říká předsedkyně Hodonínského okrašlovacího spolku Tereza Mlýnková Išková.

Na výstavě se představilo zhruba 110 vinařů s 548 vzorky dohromady 65 odrůd. Degustace proběhla 2 týdny před samotnou výstavou. Degustační komise vyhodnotily jako šampiona výstavy a šampiona rakouských vín Ryzlink z vinařství Weingut Frank z Herrnbaumgartenu. Moravským šampionem je Veltlínské zelené z vinařství Vinné sklepy Skalák, Kyjov a slovenským šampionem je Pálava z Vinársky dom Petra Podolu, Kopčany.

Kompletní výsledky a seznam všech šampionů a vítězů odrůd jsou k nahlédnutí v elektronické verzi katalogu.

„Samozřejmě, že i na naší výstavě byli vyhlašováni šampioni – a sice šampion výstavy a šampioni jednotlivých států a bílého, červeného a růžového vína. Tito obdrželi diplomy a věcné dary. Na vítěze odrůd a držitele velké zlaté a zlaté medaile pak čekaly diplomy,“ doplňuje předsedkyně spolku Jsme Hodoňáci Lenka Navrátilová.

Kromě vína si návštěvníci mohli vychutnat cimbálovou muziku, vodní dýmky a jídlo z food trucku či vegetariánského bufetu.

"Nepijeme víno proto, abychom upadli, ale proto, abychom se povznesli." (perské přísloví)

Novinky

12.9.2023

Ve věci hodonínského Poesiomatu máme dobrou zprávu: Náš projekt postoupil do druhého kola. Budeme ho veřejně prezentovat na Pincity (https://hodonin.pincity.cz). Pokud se nestane něco nečekaného, můžeme se všichni na tu prima věcičku příští rok těšit. 


5.6.2023

6. června 2023 podáváme na úřad nový projekt: POESIOMAT v Hodoníně. V rámci participativního rozpočtu budeme na podzim s jinými projekty soutěžit o přízeň hodonínských.


11.5.2023

K akci Výstava vín Trojzemí přibyla tisková zpráva a fotogalerie.


9.1.2023

Do spolkového rejstříku u Krajského soudu v Brně jsme byli zapsáni 4. ledna 2023


21.11.2022

Ustavující schůze spolku proběhla 20. listopadu 2022 za přítomnosti 9 zakládajících členů. Byly schváleny cíle a stanovy spolku, zvolena předsedkyně p. Navrátilová. Schůze dále pověřila p. Mlýnkovou Iškovou k podání návrhu na zápis do Spolkového rejstříku.

Kontakt

Kontaktujte nás osobně, emailem, nebo telefonicky, případně vyplňte kontaktní formulář a my se Vám brzo ozveme.

Adresa

Nádražní řádek 1268/20, 695 01 Hodonín

Ochrana proti spamu. Napište číslo stodvacet: